Jenny testar - Knorr Snack Pot



Kommentarer
Postat av: SwedishWolf

Kilopriset är extremt högt för lite pasta (från 170kr ~ 250kr/kg) och så innehåller dom palmfett och massa annat onödigt. Gör mina egna, billigare, godare och så vet man att man inte får i sig massa onödigt.

2021-08-23 @ 12:52:31
Postat av: Jenny

Hej och hallå och tack för kommentaren!
Idag kan jag helt och hållet hålla med dig om att det finns många sätt att komma billigare undan. Tycker det är superdyrt för något man knappt blir mätt på och triggar IBS-magontet.
Det är ju tur att man blir lite äldre och vettigare med åren iaf ;)

2021-08-23 @ 13:47:52

Kommentera inlägget här:

Namn:
Kom ihåg mig?

E-postadress: (publiceras ej)

URL/Bloggadress:

Kommentar:


Hej och välkommen! Jag heter Jenny, mamma till tre fantastiska barn – Jennifer, Nicole och lilla Abigail. Vår familj bor i en förort till Stockholm, och vardagen är full av både glädje och utmaningar, särskilt då ett av mina barn lever med typ 1-diabetes. När jag inte jonglerar familjelivet älskar jag att dyka ner i musik, tv-serier och allt som har med mord att göra – från spännande dokumentärer till fängslande poddar. Hoppas du hittar något här som inspirerar dig eller fångar ditt intresse. Tack för att du tittar in!